Amstrad PCW ve Diğer Amstrad Cihazlarım

Amstrad PCW 8256 cihazıma bugün kavuştum. 8 eylül’de gümrükten almıştım. gümrük maceram ise herkesin korkuttuğu gibi olmadı. tam aksine muhteşem bir gümrük deneyimi yaşadım. ilk gümrüm memurlarıyla sohbet edişimdi. 3 yaşımda kullandığım ilk bilgisayar olduğunu söyledim. yurtdışı gümrüğü parçalar için değer biçmiş zaten. biraz sohbet ettikten sonra üstün körü bir kontrol oldu paketleri açmadılar bile beyanımı esas aldılar. hatta sağolsun memur bey sana damga vergisi vs. yazmadım dedi. üstüne iki koli gelen Amstrad PCW çok büyük olduğu için diğer bir gümrük memuru iki koliyi el arabasına koyarak arabama kadar getirdi ve hatta arabama yerleştirdi. inanın o iki koliyi taşımam oldukça zor olacaktı. çok değerli memurlara rastladım. ardından eve geldiğimde açtım ve 3 yaşımda kullandığım Amstrad PCW 8256 dahi bu kadar iyi bir kondisyon’da değildi. hatta Amstrad PCW ile ilk temasımı video’ya çekip youtube kanalıma ekledim… arkadaşlara gönderdiğim için sonunda bir TARDIS esprisi yaptım fakat bu haliyle yükledim kanalıma.

bu arada Retro Amstrad Ürünlerimin son olarak listesinide paylaşayım… (bir koleksiyon yapmıyorum sadece Amstrad’ın bazı ürünlerini çok seviyorum. en sevdiğim marka Amstrad’dır)

-Amstrad CPC 464
-Amstrad CPC 6128
-Amstrad PCW 8256 + Amstrad Printer
-Amstrad NC 100 Notepad Computer
-Amstrad Ex 330 HiFi Amfi ve Teyp ile Radyo Ünitesi
-Schneider CPC 6128
-Amstrad Fidelity CK100 Org
-Amstrad Penpad PDA600
-Amstrad Emailer Plus
-Amstrad GT65 Monitor
-Schneider CTM644 Monitor

Amstrad NC 100 Notepad ise A4 büyüklüğünde IPad’lerin atası taşınabilir bir bilgisayar. hatta 4 kalem pille çalışıyor. harika yazılar yazabiliyorsunuz. ve Function+B kombinasyonuyla o büyüleyici BBC BASIC programlama ekranı açılıyor. tüm verileri bir seri kablo üstünden USB aracılığıyla DOSBOX üstünde çalıştıracağınız NC Transfer programıyla aktarabiliyorsunuz. bu deneyimde inanılmaz keyifli açıkcası. Uzun süreli tatillerin ve mobil olduğumda Amstrad Bilgisayarlardan kopmamamı sağlayacak özel bir cihaz. Kamp yapmayı seven fakat fazla kamp şansı bulamayan biriyim ama size kısa süreli kaçışlarımda teknolojik cihaz olarak yanıma aldıklarımı not düşeyim. sadece tatil amaçlı gittiğimde asla yanıma notebook almam. Tatil için gittiğimde bundan sonra çantamda olacaklar listemi yazıyorum.

Kamp Tatili Kaçışlarında:
-Notebook yok sadece Telefon alıyorum acil durum için yeterli
-Amstrad NC 100
-Nintendo DS Lite
-Sega Game Gear

Aktif Kullandığım Masaüstümde kurulu Cihazlar:
-Amiga 500 piStorm
-Amstrad CPC 6128
-MAC Mini
-Client olarak kullandığım PC (Cloud 16 Makine kullanıyorum)
-Amstrad PCW 8256
-Commodore 64

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.