Amstrad PCW ile ilgili Youtube yorumu

Geçtiğimiz günlerde 3 yaşımdan yıllar sonra tekrar Amstrad PCW çalıştırdığımda bir youtube videosu çekmiştim. bu video’ya  gelen yorumu ve verdiğim cevabı aşağıda paylaşıyorum…

Yorum:

Güzel cihaz. Güle güle kullanın.Bu tıpkı amiga 500 sahibiken , amiga 1200 olanlara gıpta ile baktığım duygularım aklıma getirdi.Cpc 6128 olanları bu, makinaya görünce almak isteyeceklerini düşünüyorum.Daha derli toplu bir makina .

Cevap:

çok teşekkür ederim ama Amstrad PCW serisi iş için tasarlanmış ancak bu durumu yıkmak için bir SmybifaceIII takarak Symbos işletim sistemini çalıştırdığımızda aşabiliyoruz. sadece Gotek takarak PCW halen bir iş bilgisayarı. CPM ve Locoscript temel açılış disketleri. ben bir 3” disket sürücü bir de Gotek kullanıyorum. 3” disketler Amstrad CPC ve PCW bilgisayarların ruhu. Amstrad CPC serisinde 464 ve 6128 arasında hep 6128 tercih ederdim. fakat artık USIFACII ile bir fark kalmadı. yine de fiziksel 3” disket sürücü kullanmak halen zor CPC 464 te DDI arayüzü lazım. bundan dolayı CPC 6128 ve 464 ayrı konfigürasyonlarda. Amstrad CPC 6128 yakın zamanda tamamlanacak konfigürasyonlar RSF3 – v9990 Powergraph CPC – Dahili Gotek – Harici 3” Driver ile High End Amstrad CPC olacak. Amstrad CPC 464 yakın zamanda tamamlanacak konfigürasyonda ise USIFACII with Wifi – Rambox – Rombox – MX4Board – CPLD kart PiZero ile. Amstrad PCW de şu anda sadece Gotek takılı fakat yakın zaman PCWIO kartım gelecek ve USB Mouse, USB Klavye takıyor olacağım. Amstrad PCW için çip sıkıntısından hemen alamadığım SymbifaceIII kartını ise sorun çözüldükten sonra almayı planlıyorum o da yaklaşık 1 sene sonra olacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.