Sony PSP ile Retro Oyun ve Emulatörler

geçtiğimiz günlerde bir PSP 1004 aldım maalesef bataryası ve hafıza kartı yoktu. ama diğer PSP cihazlara göre uygun fiyatlıydı. Sıfır bir batarya aldım aynı zamanda çift micro SD kart takılan hafıza kartı adaptörü aldım. 2 tane 64 GB takarak PSP üstünde 128 GB gördüm. Artık PSP’de başlı başına bir retro cihaz. Nintendo DS Lite, Sega Game Gear cihazlarımla birlikte PSP cihazı tam bir retro el konsol sistemi oldular. PSP ile retro makine emülatörleri de çalıştırabiliyoruz.

facebook üstünden arkadaşlarıma aşağıdaki soruyu sormuştum:

En iyi PSP oyunlarında TOP 10 listeniz nedir? 128 GB hafıza kartımda bildigim oyunları attıktan sonra 95GB yer daha var. Amiga emulatörünü yükledim. Tüm Amiga arşivini atsam 30GB tutar tüm Amstrad CPC ve Commodore 64 arşivi 1GB. Geriye 64 GB boş yerim var. Oyun önerilerinizi bekliyorum. Nintendo DS için de tüm .NDS Romları ve GBA Romları arıyorum. Sega Game Gear için Everdrive’ı bir müddet almayacağım. Aldığımda onun tüm ROM’larıda mevcut.

Gelen Cevaplar:

1-) psp : rtype tactics, patapon serie, locoroco serie, prinny

2-) Space invaders extreme, michael jackson experience, prince of persia rival swords, pes 2014, motogp, mortal combat unchained, lego batman, pirates of the carribean, hot brain, gran turismo, god of war ghosts of sparta, fight night, fifa 13, virtua tennis 3, grand theft auto liberty city stories, exit, cubixx, burnout, angry birds

3-) Final fantasy Vii Crisis Core is definitely a favourite of mine

İlker Beşer ise PSP üstünde Amiga emülatörü olmayacağını ve çok yavaş olacağından bahsederek aşağıdaki mesajı bıraktı.

Psp de Amiga maalesef olmaz. Çok düşük performanslı. Amiga için Vita gerekiyor. Oyun konusunda 128 gb videomu buraya bırakıyorum 😉


Aynı zamanda PSP bataryası bulunmakta ama cüzi rakamlara şişmiş bataryanızı dahi yenileyebiliyorlar. onun için bitmiş, şişmiş veya bozulmuş bataryanızı çöpe atmayın. Amiga emülatörde PSUAE emülatörü var. İlker Beşer, PSP üstünde Amiga emülatörü olmaz demesine rağmen PSP üstüne özel olan PSUAE emülatörü ile ben yine de Amiga emülasyon işlemlerini deneyeceğim. eğer verim alamazsam sadece Amiga emüle etmek için PSP Vita alır mıyım ona emin değilim. ama emüle konusunda sıkıntı varsa ve ileride Retro bir oyun konsolu almak istersem bu PSP Vita olacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.