Ağustos 2019 gelişmelere karşı kısa kısa fikirlerim...

"Kayıt Parası isteyen okulu şikeyet edin" şeklinde bir haber bu aralar sıkça dönüyor. sanki devlet okullarına bolca ödenek mi çıkıyor. okullar üç kuruş, beş kuruş toplayayım da sıkıntısız hizmet vereyim derdinde. zaten zor durumda olana para almazlar aksine aile birliğinden yardım yapılır. şaka mısınız siz yahu?

-----------------

Tarihte İngiliz krallığının resmî adı "United Kingdom", Yani birleşik krallıktır. Türk imparatorluğunun adı ise "Devlet-i Aliyye"; yani büyük devlet.. Batı kaynaklarında ise Anadolu toprakları Selçuklu'dan itibaren "Türkiye" olarak anılmaktadır.

-----------------

bir daha bir restaurantta serpme veya benzeri kahvaltıya töbe ediyorum... şekerim öyle bir arttı ki... yulaf didiklemek en doğrusu...

-----------------

Evlenecek erkeklere bir çift sözüm var.
1- Bir hayat arkadaşı ile hayatını birleştiriyorsun, bir köle satın almıyorsun.
2- Boşandıktan sonra onun üzerinde, varsa çocuklarından başka herhangi bir hakkın kalmıyor.
#EmineBulut

----------------

Günah işlemekte bize özgü, töbe etmekte fakat allah kul hakkına girmeyi nasip etmesin... Hz Peygamber (s .a. ) “Siz hiç günah işlemeyen bir kavim olsaydınız Allah sizin yerinize günah işleyen ve tevbe eden bir kavim yaratırdı.” (Müslim, Tevbe, 9) buyurmaktadır.

---------------

aşağıdaki ayetten anlamamız gereken allaha yani bir yaratıcının varlığını inkar dışında tüm günahlar bir şekilde telafi edilebilir... inanan bizler için işler çokta zor değil...
“Şüphesiz Allah kendisine şirk koşulmasını bağışlamaz! Bunun dışındakileri dilediği kimseler için bağışlar.”
Nisa 48

---------------

25 Ağustos 1921 Yunan Kralı Konstantin'in, Eskişehir'de "Daily Telegraph"; gazetesi muhabirine demeci: "...Mustafa Kemal bu defa savaşı kabul ederse, ordusunu yok edeceğiz ya da ordusunun büyük kısmını esir edeceğiz(!) Ankara'ya girmeyi umuyoruz(!)"

---------------

Tam 97 yıl önce...
“Büyük Taarruz” başlayacaktı. Mustafa Kemal Türk Ordusu’na 2.Viyana Kuşatması’ndan 238 yıl sonra “İleri” saldırmaları için komuta ediyordu. Plan çılgınlıktı. 97 yıl önce kaderimiz çiziliyordu. İstiklal Savaşı’nın en önemli 15 günü başlıyordu.

----------------

1 - 1,5 seneden beri yuvadan düştüğünde bulup büyüttüğümüz kumru kuşumuz gitmemekte ısrar ederken artık yuvadan ayrılmaya karar verdi ve uçtu gitti... 1-2 gün önce vedalaşmış olduk... kendine iyi bak kumru kuşu....

----------------

Apple, konuşmaları kaydedip 3. taraflara dinletmiş ve ardından özür diledi. sizce şaşırdık mı? tabi ki hayır... biliyormuydum? evet, söylenmese bile evet biliyorum.

----------------

ps3 aldığımdan bu yana aylar geçti aynı şekilde nintendo ds lite alalıda... kendimi biliyorum oyun oynamayalı bırakalı yıllar oldu. yakın dostlar sebebinide bilirler... nintendo ds lite 1 kere dahi açılmadı... ps3'te sadece 2 kere oyun oynadım.. eğer keyif alırsam son versiyon alacaktım ama 2 kere oyun oynadığım için bundan vazgeçtim. fakat tamamıyla eğlence aracına döndü benim için youtube kullanması ve netflix ile saatlerce çalışıyor. yani oyun dışında bir işe yaradı... ayrıca smart tv min browser, youtube uygulamaları felaket, kararsız ve yavaşken çok iyi geldi... ayrıca kodi ve media center versiyonu birkaç adanmış mini laptop pc'den hiç memnun kalmamıştım... şimdi stick şeklinde smart tv benzeri şeyler öneriliyor fakat işimi gören bir cihaz varken alternatif cihaz almak tam bir aptallık. ama salon için ileride yeni nesil bir playstation olabilir... donanımda her zaman dikkat ettiğim şey (ilkokul ve ortaokul yıl pc toplamalarımdan beri) fiyat/performans oranıdır. bir sonraki seçenek %10 dan fazla bir fiyata ve çok fazla bir performans getirmiyorsa orada duracaksın. konsollarda bu tabiki farklı olsada fiyat/performans hala önemli. bu kadar yazıya özetle ben bir gamer değilim sadece old gamer olarak anabilirsiniz

----------------------

Yorum ekle